Fue sac ekimi fiyatları

From Wikiagro.com
Jump to: navigation, search

Fue saç Saç Ekimi, fue saç köklerinin kesi izi olmadan ve dikiş kullanılmadan çıkarıldığı tekniktir. Bu ekim işleminde foliküler üniteler (greftler) saçlı derinin arka ve yan bölümlerinden çıkarılarak, saç ekimi talep edilen bölgelere aktarılır. Verici ve alıcı alana lokal anestezi uygulanıp gerceklestirilir. Dikişsiz, ağrısız, saç olan deride iz bırakmayan bir metottur. FUE metodu, meme ve sırt kılları transplantasyonuna da müsade vermektedir. Alınan bu kıllar zaman içerisinde transplante edildiği bölgelere ait kıl fonksiyonlarına uyum sağlayıp, birebir görüntüye sahip olarak hayatını sürdürür. Fue saç ekimi yönteminde bir seansta yaklaşık 1000-4000 greft Velhasıl 2500-10.000 arası sac teli nakledilebilmektedir.

Erkek tipi kellik için ilk fue saç ekilmesi işlemi 1952 yılında Amerika'da Dr .N. Orentreich aracılığıyla gerçekleştirlmiştir. Fakat doğal görüntüler elde edilemediği için uzun seneler saçları ekilmesi ilgi görmedi.

Folikül ünite kavramının bulunması sac ekilmesinin dönüm noktalarından biri oldu. 1990 lı senelerde stereo mikroskobik kesimlerle migrogreftlerin oluşturulması ve mini migrogreft lere ayrılması FUT yönteminin altın dönemleri olarak görüldü.

1996 yılında Dr. Woods şimdiki adı ile Fue saç yöntemi ile saç ekimi işlemini gerçekleştirdiğini deklere eti. Fakat metodu hakkında detaylı bilgi vermediği için ilgi görmedi.

2002 yılında Dr.Rassman ve Dr. Bernstein tarafından Fue saç yöntemi ayrıntıları ile dünyaya bildirildi. Fue saç ekimi metodunda başlangıçta kücük sayıda greftler elde ediliyorken 2008-2009 senelerine geldiğimizde FUE extraction aparatlarının da ilerlemesi ile büyük sayıda greftlerin elde edilebilmesi ve bir fazla avantajınında bulunmasından ötürü FUE metodu artık FUT yöntemine bir alternatif değil tersine major saçları ekimi yöntemi olarak bütün dünyada uygulanmaktadır.


fue saç ekimi fiyatları